•  
  • Übersicht

Neuer Eintrag für LEO

miał węglowy - Kohlengrus, Gruskohle

Neuer Eintrag

miał węglowy Substantiv - Kohlengrus, Gruskohle Subst. Norddeutschland

Beispiele/ Definitionen mit Quellen
    VerfasserAchimBaa (433915) 10 Mär. 18, 14:19
    Kommentar
    https://translatica.pl/szukaj/po-niemiecku/mi...
    miał węglowy rzeczownik, rodzaj męski, męski rzeczowy
    Kohlenstaub

... Korpus języka polskiego
    Autentyczne przykłady użycia w piśmie i mowie zgromadzone w Korpusie
        ... krzesełkowym 300 metrów wyżej i rozpoczęliśmy mozolne podejście. Podłoże przypominało miał węglowy i wędrówka wyglądała jak pokonywanie wydmy. Po około 30 minutach...
        ... radialne mają sprawność mniejszą od poziomych. Aby poprawić skuteczność sedymentacji miału węglowego w osadnikach radialnych, wskazane jest dodawanie do dopływu odpowiednio dobranego...
        ... t. Ścieki te są silnie obciążone zawiesiną. Łączny ładunek zawiesin miału węglowego przechodzącego do ścieków w procesach uszlachetniania może przekraczać 1% wydobycia...

... Muł węglowy a miał węglowy
    Różnica między mułem lub flotem a miałem węglowym jest zasadnicza, choć może być nieoczywista gdy się jednego i drugiego na oczy nie widziało. Nawet poważne media mają z tym problem. ...

Als Kohle(n)grus oder Kohle(n)klein bezeichnet man bei der Kohleförderung kleine, eckig-kantige, unregelmäßige Kohlestückchen, die bei der Förderung und beim Transport der Kohle vom Kohlegestein absplittern und abbrechen. In früheren Zeiten war Kohlengrus für die Verbrennung ungeeignet und verblieb meistens in den Streben; erst durch das Verfahren der Brikettierung konnte der ansonsten unerwünschte Kohlengrus wirtschaftlich genutzt werden.  ...

Kohlengrus, der
    Wortart: Substantiv, maskulin
    Bedeutungsübersicht    Grus (2)
    Grus, der
    Wortart: ℹ Substantiv, maskulin
    Worttrennung: Grus
    Bedeutungsübersicht
           1.  (Geologie) [durch Verwitterung] zerbröckeltes, körniges Gestein; Gesteinsschutt
           2.  fein zerbröckelte Kohle, grobkörniger Kohlenstaub
    #1Verfasserno me bré (700807) 10 Mär. 18, 17:41

•  
  •  
  •  
  •  
  •  

• Pinyin

• Tastatur

• Sonderzeichen

• Lautschrift

:-) automatisch zu 🙂 umgewandelt